Nezīmēta Baltijas jūras osta

Baltijas jūras pasažieru prāmju ostu saraksts

Baltijas jūrā ir vairāk nekā 50 pasažieru prāmju termināļu un ostu, kurās regulāri tiek organizēta pasažieru prāmju satiksme. Dažām ostām ir viens pasažieru terminālis, bet citām ir vairāki termināļi vienā ostā (piemēram, Tallina, Helsinki). Šajā sarakstā ir visvairāk - ja ne visas - attiecīgās pasažieru ostas visā Baltijas jūrā.

Pēdējoreiz atjaunināts 2022-04-17

Lai iegūtu papildinformāciju, atlasiet katru pilsētu, pilsētu vai ostu

Dānija

Dānija šķērso Baltijas jūru un Ziemeļjūru. Baltijas pusē starp Demarku un Vāciju, Zviedriju un (ierobežoti) uz Poliju notiek liela prāmju satiksme.


Igaunija

Igaunijā ir bagāta prāmju nozare, pateicoties daudzajām salām kontinentālajā un tās apkārtnē. Lielākās pasažieru ostas atrodas Tallinā, kur ir intensīva transporta un pasažieru satiksme uz Helsinkiem. Citas pasažieru prāmju ostas atrodas Paldiski, Hījumā, Sāremā un Peipusa ezerā.


Somija

Somijā ir daudz pasažieru prāmju ostu Helsinkos, Turku, Ālandu salās, Hanko un Vāsā. Helsinkos un Ālandu salās ir daudz kruīza prāmju, un tajos ir neskaidrs ostu un termināļu daudzums. Turku ir tikai divas pasažieru ostas, kā arī Vaasa un Hanko - tikai viena.


Vācija

Ar ziemeļu robežu ar Baltijas jūru Vācijai ir bagāta jūrniecības vēsture. Ir daudz pasažieru prāmju, kas atiet no Ķīles, Lībekas / Travemunes un vēl vairāk uz galamērķiem Dānijā, Zviedrijā, Polijā un pat Somijā.


Latvija

Pēc sava lieluma Latvija ir labi savienota ar prāmjiem Baltijas jūrā. Latvijā ir trīs galvenās prāmju ostas - Ventspils, Rīga (The Capital) un Liepāja.


Lietuva

Litānijā ir ierobežota prāmju nozare, un neregulāri prāmji atiet no galvenās Klaipēdas ostas pilsētas.


Norvēģija

Lai gan tehniski neatrodas Baltijas jūrā, ir daži prāmju maršruti, kas sākas Baltijas jūrā un beidzas Norvēģijā, piemēram, no Kopenhāgenas uz Oslo un Frederikshavn uz Oslo. Norvēģijā ir labi attīstīts kruīzu un prāmju tīkls, lai gan daži šķērso starptautiskās robežas.


Polija

Polijai ir aktīvas prāmju ostas Gdiņā, Gdaņskā un Svinoujscē ar prāmjiem uz Vāciju, Zviedriju un Dāniju.


Krievija

Krievijā ir divas ostas Baltijas jūrā, kur regulāri kursē kruīza prāmju satiksme. Sanktpēterburga - Morskojs un Kaļiņingrada. Sanktpēterburgai ir regulāra prāmju satiksme uz Helsinkiem un reizēm ar Tallinu ar Sanktpētera līniju, kā arī "īpaši" (vienu vai divas reizes gadā) reisi no citiem Baltijas jūras lielajiem operatoriem vasarā.


Zviedrija

Zviedrijā ir diezgan liela jūrniecības klātbūtne, un visā valstī ir izvietoti daudzi pasažieru prāmju ostas. Stokholmā ir milzīga pasažieru prāmju nozare, un kuģi atiet visos Baltijas jūras virzienos. Malmē un citās Zviedrijas dienvidos ir arī liela prāmju satiksme uz Vāciju, Dāniju un Poliju.


Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more