Ko darīt vienu dienu Stokholmā

Pēdējoreiz atjaunināts


Skats

Prāmji uz Stokholmu

Kāpēc apmeklēt Stokholmu?

Stokholma ir Zviedrijas galvaspilsēta un atrodas kanālos, kas savieno Milaren ezeru ar Baltijas jūru. Pilsētā ir 14 salas, tāpēc Stokholmu bieži sauc par "Ziemeļu Venēciju".

Šodien tā ir skaista, labiekārtota pilsēta ar milzīgu skaitu muzeju, baznīcu, piļu un vēsturisku vietu, kuras jūs varētu pavadīt nedēļas. Tāpēc, ja esat Stokholmā īsam apmeklējumam, ir svarīgi plānot uz priekšu, lai jūs varētu maksimāli izmantot savu ierobežoto laiku.

Šajā rakstā mēs jums piedāvāsim plānu, kā vislabāk pavadīt dienas ceļojumu Stokholmā.


Nokļūšana pilsētas centrā no ostas

Stadsgarden osta: Ja ierodaties ar prāmi caur Stadsgarden ostu, varat nokļūt pilsētas centrā ar 2. autobusu vai 401., 413., 443., 445., 474. autobusu, iegādājoties dienas karti sabiedriskajam transportam.

Vārthamennas osta: Ja braucat ar prāmi caur Vartahamnen ostu, varat nokļūt ar tramvaju Nr. 13 līdz pilsētas centram, iegādājoties ikdienas caurlaidi sabiedriskajam transportam.


Pilsētas izpēte


Kungsträdgården laukums

Jūs varat sākt pilsētas iepazīšanu no Kungsträdgården laukuma. Blakus laukumam ir parks, kur visu gadu notiek festivāli, izstādes, krāmu tirgi.


Rātsnams

Pēc tam jūs varat doties uz Rātsnamu, vienu no slavenākajām Stokholmas ēkām. Mūsdienās ēku izmanto dome un pilsētas centrālā pārvalde. Līdz ar laulību reģistrāciju šeit notiek arī banketi par godu Nobela prēmijas laureātiem.


Riddarholmen sala un Stadsholmen sala

Riddarholmen sala un Stadsholmen sala veido Stokholmas vēsturisko centru, kur atrodas tiesas un valdības struktūras. Riddarholmen baznīca paceļas virs Riddarholmen salas. Tā ir viena no vecākajām ēkām pilsētā un Zviedrijas karaļu kaps. No salas pa Riddarholmsbrunn tiltu var nokļūt Gamla Stan (vecpilsētā), kas saglabājusi viduslaiku izskatu un garu. Šeit atrodas Karaliskā pils un Nobela muzejs. Karaliskā pils ir pašreizējā Zviedrijas karaļa rezidence. Pilī atrodas vairāki muzeji, kuros apskatāmi Zviedrijas karaļu dārgumi.


Djurgarden - "Muzeju sala"

Kā alternatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju Stokholmā varat doties ar prāmi no Stokholmas Skeppsbron krastmalas uz Djurgarden salu, ko zviedri iesaukuši par muzeja salu. Šeit ir dažādi muzeji: botāniķi, grupas ABBA muzejs, pasakainais muzejs Junibacken ar Karlsonu un Mumiņiem. Ziemeļu muzejā ir kolekcija, kas iepazīstina ar Skandināvijas īpatnībām.

Stokholmas metro

Ir vērts pieminēt arī Stokholmas metro, kas ir viens no skaistākajiem metro pasaulē un kuru pamatoti var saukt par atsevišķu apskates objektu Stokholmā. Nepalaidiet garām braucienu pa garāko mākslas galeriju pasaulē - kā bieži sauc Stokholmas metro.


Ēdiens

Stokholma ir dārga pilsēta, un, protams, tas pats attiecas arī uz pārtiku. Ir vairākas iespējas, kur ietaupīt naudu un garšīgi paēst. Pirmkārt, ir biznesa pusdienas, kas pieejamas gandrīz visos Stokholmas restorānos. Biznesa pusdienas ēdienkartē ir norādītas kā Dagens rätt vai Dagens pusdienas, un parasti tās ir atvērtas no pulksten 11:00 līdz 14:00. Vēl viena pieņemama alternatīva ir mājās gatavotas maltītes baznīcas kafejnīcās. Izvēlnē tiek piedāvāti dažādi gaļas, zivju un veģetārie ēdieni. Vēl viena iespēja garšīgam, lētam ēdienam Stokholmā ir Zviedrijas iekštelpu tirgi. Dažas no populārākajām ir pārtikas galerijas Söderhallarna, Hötorgshallen un Östermalms Saluhall. Šīs ir zviedru iecienītākās vietas, kur iegādāties svaigu pārtiku un garšīgas uzkodas.

Mēs novēlam jums patīkamu ceļojumu un ceram, ka šis raksts palīdzēs jums plānot savu uzturēšanos Stokholmā. Ja pēkšņi jums nebija laika rūpīgi plānot savu vizīti Stokholmā, pilsētas tūrisma centri palīdzēs jums orientēties. Centru darbinieki jums pateiks visu nepieciešamo informāciju, piemēram, muzeju darba laiku, kā nokļūt metro, kā arī sniegs jums pilsētas kartes. Paldies un priecīgu burāšanu!

Prāmji uz Stokholmu
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more