Helsinku prāmju ostas un termināļi

Pēdējoreiz atjaunināts


Helsinkos pašlaik ir četras ostas un seši termināļi pasažieru prāmja nokļūšanai. Tomēr tas var mainīties, jo prāmju operatori nāk un dodas no notikuma vietas. Pašlaik ir:

  • Vuosaari - Hanzas terminālis
  • Katajanokka
  • Dienvidu osta - Olypmia terminālis
  • Dienvidu osta - Makasiini terminālis
  • West Harbor - 1. terminālis
  • West Harbor - 2. terminālis

Zināt pareizo prāmju termināli ir patiešām svarīgi, jo tie tiek izplatīti visā pilsētā. Izmantojiet šo karti un mūsu ceļvedi zemāk, lai uzzinātu, kurš prāmju terminālis jūs piederat.

Map of Helsinki with ferry ports marked.
Helsinku karte ar atzīmētām prāmju ostām.

Hanzas termināls, Helsinki Vuosaari

Vuosaari osta ir galvenā Helsinku kravas osta, kas atrodas Austrumu priekšpilsētā. Šeit uz ostu piestāj daudzi lieli kravas kuģi. Turklāt šeit darbojas pasažieru prāmji no Finnlines (dodoties uz / no Lībekas / Travemünde Germany), Finbo Cargo (dodoties uz / no Tallina-Muuga) un Tallink-Silja (arī uz / no Tallina-Muuga). Prāmji uz / no Tallinas-Muugas ostas ir pieejami tikai pasažieriem, kuri ceļo ar transportlīdzekļiem.

Tā kā tā atrodas Helsinku nomalē, vislabāk ir doties uz šiem prāmjiem, ja ceļojat ar transportlīdzekli, lai izvairītos no pilsētas centra sastrēgumiem. Neskatoties uz to, ostā var nokļūt bez transportlīdzekļa, braucot ar metro līdz gala pieturai un pēc tam pārejot uz īsu autobusu.

Vairāk informācijas šeit

Katajanokka Terminal, Helsinki Katajanokka

Katajanokka terminālis atrodas apmēram 2 km attālumā no Helsinku centra. Būtībā tas atrodas centrā, kas atrodas mazliet aiz vecā tirgus un Allas jūras baseina Katajanokka salā. Pašlaik Viking Line ir vienīgais tirdzniecības operators, kurš no šejienes dodas uz kuģiem, un kuģi atiet uz Tallinu un Stokholmu. Katajanokka termināli var viegli sasniegt, ejot 20 minūtes no centrālās dzelzceļa stacijas vai braucot ar tramvaju (šeit nav autobusu). Uzmanieties, ka pirms izlidošanas tramvajs var piepildīties diezgan stipri.

Vairāk informācijas šeit
Aboard a ferry docked at Olypmia Terminal, towards the left is Makasiini terminal, and to the right, a Viking Line ship docked at Katajanokka.
Aboard a ferry docked at Olypmia Terminal, towards the left is Makasiini terminal, and to the right, a Viking Line ship docked at Katajanokka.

Olimpijas termināls, Helsinku dienvidu osta

Arī Olympia Terminal atrodas ļoti tuvu Helsinku centram. Kamēr Katajanokka stiepjas uz austrumiem no vecā tirgus, Dienvidu osta iet uz dienvidiem no vecā tirgus. No Olympia Terminal, kas ir vienīgais prāmis, kurš regulāri apmeklē pasažierus, ir Tallink-Silja ikdienas izlidošana uz / no Stokholmu. Olympia terminālu var sasniegt ar tramvaju vai 20 minūšu pastaigas attālumā no centrālās dzelzceļa stacijas.

Vairāk informācijas šeit

Makasiini termināls, Helsinku dienvidu osta

Makasiini ir pilsētas centram vistuvākais prāmju terminālis, kas atrodas Dienvidu ostā, starp veco tirgu un Olympia termināli. Patlaban vienīgais prāmis, kas šeit darbojas, ir St. Peter Line, kas diezgan bieži atiet uz Sanktpēterburgu, kā arī reti uz Tallinu un Stokholmu.

Vairāk informācijas šeit

1. terminālis, Helsinku rietumu osta

Helsinku rietumu osta atrodas Jätkäsaari rajona galā, kur ir uzbūvēti divi jauni prāmju termināļi. 1. terminālis ir vistuvāk pilsētas centram, un tas šobrīd apkalpo Tallink-Silja prāmjus uz Tallinu. To var sasniegt ar tramvaju vai ~ 40 minūšu gājiena attālumā no centrālās dzelzceļa stacijas.

Vairāk informācijas šeit
View towards Jätkäsaari and West Harbour, with Terminal 2 closest, and Terminal 1 in the background.
View towards Jätkäsaari and West Harbour, with Terminal 2 closest, and Terminal 1 in the background.

2. terminālis, Helsinku rietumu osta

Helsinku rietumu ostas 2. terminālis atrodas blakus 1. terminālim. Tas ir iespaidīgs jauns pasažieru prāmju terminālis, kas apkalpo prāmjus no Tallink-Silja un Eckerö Line. To var sasniegt no tā paša tramvaja kā 1. terminālis, tikai viena papildu (un pēdējā) pietura vai 45 minūšu gājiena attālumā no centrālās dzelzceļa stacijas.

Vairāk informācijas šeit
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more