Tallinas prāmju ostas un termināļi

Pēdējoreiz atjaunināts


Tallina ir nozīmīgs pasažieru prāmju satiksmes mezgls Baltijas jūrā. No Tallinas kursē daudzi prāmji, tostarp Eckerö Line, St Peter Line, Tallink Silja un Viking Line. Turklāt katru gadu Tallinu apmeklē daudzi kruīza kuģi. Salīdzinot ar Helsinkiem vai Stokholmu, Tallina ir mazāka pilsēta, un tās pasažieru prāmju ostas atrodas tuvu pilsētas centram. Prāmji ir svarīga Tallinas ekonomikas un ikdienas dzīves sastāvdaļa daudziem cilvēkiem.

Cik prāmju ostu ir Tallinā?

Pasažieru un transportlīdzekļu prāmju satiksmei Tallinā un tās apkārtnē ir trīs svarīgas ostas: Vecpilsētas osta, Muugas osta un Paldiski. Paldiski osta neatrodas tieši Tallinā, bet mēs to iekļausim, jo tā ir cieši saistīta.

Paldiski osta atrodas aptuveni 45 km uz rietumiem no Tallinas, savukārt Muuga atrodas aptuveni 16 km uz austrumiem.
Paldiski osta atrodas aptuveni 45 km uz rietumiem no Tallinas, savukārt Muuga atrodas aptuveni 16 km uz austrumiem.

Tallinas vecpilsētas osta

Tallinas vecpilsētas ostā ir divi termināļi prāmju pasažieriem, terminālis-A un terminālis-D. Ja ierodaties no Helsinkiem, Stokholmas vai Sanktpēterburgas, jūsu prāmis, visticamāk, ieradīsies un aties no Vecpilsētas ostas.

Vecpilsētas osta — A terminālis

Terminālī A kursē Viking Line prāmji no Helsinkiem, Eckerö Line (Somija) no Helsinkiem, kā arī St. Peter Line no Sanktpēterburgas. Ņemiet vērā, ka St. Peter Line nedarbojas kopš Covid sākuma.

Vecpilsētas osta — D terminālis

Terminālī-D ir visi Tallink-Silja kuģi. Tallink šobrīd ir lielākais prāmju operators Tallinā, un tam ir prāmji, kas no Vecpilsētas ostas kursē uz Helsinkiem un Stokholmu.

Cik tuvu Tallinas vecpilsētas osta ir pilsētas centram un vecpilsētai?

Old City Harbour atrodas aptuveni 1 km attālumā no vecpilsētas un pilsētas centra. No Vecpilsētas ostas līdz vecpilsētai vai pilsētas centram ir nepieciešams 15-20 minūšu gājiens. Ja jums ir daudz somu vai nevēlaties staigāt, ir pieejami sabiedriskie autobusi, kas pietur pie katra termināļa. Ir pieejami arī daudzi taksometri. Profesionāla padoms: Tallinā darbojas arī taksometru lietotnes, piemēram, Bolt un Uber.

Cik tālu Tallinā ir D terminālis no A termināļa?

No A termināļa uz D termināli varat šķērsot aptuveni 10 minūšu gājiena attālumā.

Cik tālu ir Old City Harbour no lidostas Tallinā?

Tallinas lidosta (TLL) atrodas aptuveni 6 km attālumā no Old City Harbor. Vislabāk ir izmantot taksometru, taču no D termināļa uz lidostu varat arī braukt ar tramvaju.

Tallinā Old City Harbor Terminal-D un Terminal-A atrodas 15-20 minūšu pastaigas attālumā no pilsētas centra.
Tallinā Old City Harbor Terminal-D un Terminal-A atrodas 15-20 minūšu pastaigas attālumā no pilsētas centra.

Muugas osta

Tallinas Muugas osta ir kravu osta, kas atrodas aptuveni 16 km (10 jūdzes) attālumā no Tallinas centra. Uz Helsinkiem (Vuosaari ostu) kursē prāmji, kurus apkalpo Tallink-Silja (Sea Wind) un Eckerö Line (Finbo Cargo). Šie prāmji ir pieejami tikai pasažieriem, kas ceļo ar transportlīdzekļiem (kāju pasažieri nav atļauti). Mēs bieži iesakām šos prāmjus tiem, kas ceļo ar transportlīdzekļiem vai kravas automašīnu vadītājiem, jo viņi izvairās no Tallinas un Helsinku rosīgajiem pilsētas centriem.

Muugas osta atrodas aptuveni 16 km attālumā no Tallinas centra.
Muugas osta atrodas aptuveni 16 km attālumā no Tallinas centra.
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more