Stokholmas prāmju ostas un termināļi

Pēdējoreiz atjaunināts


Stokholma ir pasažieru prāmju transporta centrs Baltijas jūrā, kur prāmji bieži izlido no daudzām ostām uz daudzām vietām Zviedrijā un visā Baltijas jūrā. Stokholmā ir īpaši svarīgi ņemt vērā, no kurienes iziet prāmis, jo tas var atrasties netālu no pilsētas centra un 100 kilometru attālumā. Neskatoties uz daudzām ostām lielā reģionā, parasti ir iespējams noorganizēt autobusu satiksmi no Stokholmas centra ar prāmju operatoru, kā arī sabiedriskā transporta iespējas.

Šīs sešas ostas ir regulāras pasažieru un transportlīdzekļu prāmju satiksme Stokholmā, kas pasūtīta no ziemeļiem uz dienvidiem:

  • Grisslehamn - maza pilsēta, kas atrodas apmēram 100 km no Stokholmas
  • Kapellskär - maza pilsēta, kas atrodas apmēram 80 km no Stokholmas
  • Värtahamnen - pilsētas centrs
  • Frihamnen - pilsētas centrs
  • Stadsgården - pilsētas centrs
  • Nynäshamn - maza pilsēta, kas atrodas apmēram 60 km uz dienvidiem no Stokholmas

Iesimies tajā.

Map of Stockholm County with Stockholm's passenger ferry ports marked
Stokholmas apgabala karte ar atzīmētām Stokholmas pasažieru prāmju ostām.

Grislehamna

Grisslehamn ir niecīga pilsēta pašā Stokholmas apriņķa ziemeļu punktā. Grisslehamn atrodas vairāk nekā 100 km uz ziemeļiem no Stokholmas pilsētas centra, padarot to par vistālāko pasažieru ostu, kas grupējama ar Stokholmu. Eckerö Linjen katru dienu kursē prāmi starp Grisslehamn un Eckerö, Ālandu salās (Somija).

Autobusu savienojumu piedāvā Eckerö Linjen, savienojot Grisslehamn ar Stokholmu, Norrtälje un Upsalu, saskaņojot to ar atiešanas laiku.

Kapellskär

Kapellskär atrodas vairāk nekā 80 km uz ziemeļiem no Stokholmas centra. Finnlines aicina uz ostu šeit, un viņu kuģi iziet uz Turku (Naantali) caur Ālandu salu. Viking Line veic arī dažas operācijas no šejienes, dodoties arī uz Ālandu salu. Ar DFDS ir iespējams nokļūt arī Paldiski, Igaunijā.

Tiek piedāvāti vairāki autobusu savienojumi.

Map of Stockholm city center with Värtahamnen, Frihamnen, and Stadsgården ports marked.
Map of Stockholm city center with Värtahamnen, Frihamnen, and Stadsgården ports marked.

Värtahamnen

Värtahamnen ir galvenā Tallink-Silja osta Stokholmā, un kuģi dodas uz Helsinkiem, Turku, Ālandu salu, Rīgu un Tallinu. No Tallink-Silja ir pieejami transfēra autobusi, kas kursē tieši uz pilsētas centru, citādi brauc ar vietējo autobusu vai 500m noiet līdz Gärdet metro, kas jūs ātri savienos ar centru. Ņemiet vērā arī to, ka kuģim pienākot, simtiem, ja ne tūkstošiem cilvēku dosies uz autobusu un metro, tāpēc var būt noderīgi, ja jums iepriekš ir biļete un tiek plānots maršruts.

Frihamnens

Frihamnen atrodas diezgan tuvu Värtahamnen, un tā ir Stokholmas osta St Peter Line (kuģi uz Helsinkiem un tālāk uz Sanktpēterburgu), kā arī lielākā daļa kruīza kuģu, kas visu gadu apmeklē Stokholmu. Līdzīgi kā Värtahamnen, ir pieejami savienojuma autobusi, kā arī metro iespēja.

Stadsgården

Stadsgården ir vistuvākā pasažieru prāmju osta Gamla Stan, Stokholmas vecpilsētā. No šejienes Viking Line veic lidojumus ar kuģiem, kas dodas uz Ālandu salu, Turku un Helsinkiem. Ir pieejami vietējie autobusi, kā arī pārsēšanās autobusi, kurus kursē ar Viking Line. Osta atrodas apmēram 20 minūšu gājiena attālumā no Gamla Stan kājām un 45 minūšu attālumā no T-Centralen.

Uz Stadsgården nav ērta metro savienojuma, tāpēc autobuss vai kājām ir vienīgā reālā iespēja. Plāno uz priekšu!

Departing Stockholm aboard a ferry from Stadsgården port.
Departing Stockholm aboard a ferry from Stadsgården port.

Nynäshamn

Nynäshamn atrodas 60 km uz dienvidiem no Stokholmas. Daudzi kruīza kuģi, apmeklējot Stokholmu, piestāj Nīneshamnā, tāpat kā Stena Line (ar savienojumiem ar Ventspili, Latviju) un Destination Gotland Ferries (ar savienojumiem ar Gotlandi).

Tāpat kā citas ostas, operatori piedāvā un organizē autobusu pārvadājumus, lai tie atbilstu prāmju ierašanās un atiešanas grafikiem. Nynäshamn ir arī vieglo dzelzceļa stacija, kas var nokļūt Stokholmā apmēram stundas laikā.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more