Ātrākais prāmis no Stokholmas uz Helsinkiem

Pēdējoreiz atjaunināts


Somijas un Zviedrijas galvaspilsētas ir labi savienotas ar pasažieru prāmju satiksmi. Attālums starp Stokholmu un Helsinkiem ir aptuveni 250 jūdzes vai 400 km, padarot to par jauku ceļojumu pa nakti. Ļoti bieži nedēļas nogalē no Stokholmas viesojas Helsinkos. Piemēram, izlidošana no Stokholmas piektdienas vakarā, ielidošana Helsinku sestdienas rītā un pēc tam izlidošana no Helsinku sestdienas vakarā un atgriešanās Stokholmā svētdienas rītā. Tas pats ceļojuma veids ir izplatīts no Helsinkiem līdz Stokholmai. Ja jūs dzīvojat Stokholmā vai Helsinkos, šis ceļojums ir pieņemams veids, kā aizbēgt nedēļas nogalē.

Stokholma un Helsinki ir tikai aptuveni 400 km (250 jūdzes) attālumā.
Stokholma un Helsinki ir tikai aptuveni 400 km (250 jūdzes) attālumā.

Somija un Zviedrija ir labi savienotas ar prāmjiem. Daudzi Somijas un Zviedrijas iedzīvotāji bauda prāmjus, jo īpaši tāpēc, ka viņiem ir iespēja iepirkties uz kuģa bez nodokļiem / bez nodokļiem. Atsevišķu priekšmetu cenas var būt īpaši labas, salīdzinot ar zemi. Šī iemesla dēļ no Stokholmas kursē daudz "mini kruīzu", kas vienu dienu kuģo pa Stokholmas arhipelāgu, pirms atgriežas Stokholmā.

Cik ilgs ir prāmis no Stokholmas uz Helsinkiem?

Prāmis šķērso Stokholmu un Helsinkus no 16 līdz 17 stundām

Cik prāmju brauc starp Stokholmu un Helsinkiem?

Starp Stokholmu un Helsinkiem regulāri kursē divi pasažieru prāmji. Tā kā attālums ir salīdzinoši liels, kuģi lieli un konkurence zema, tad starp Stokholmu un Helsinkiem nav tik daudz prāmju, kas tieši kursē (kā, piemēram, starp Helsinkiem un Tallinu vai Ziemeļvāciju un Dāniju). Šos kuģus vairs nevar saukt par prāmjiem, jo tie visi spēj uzņemt 2-3 tūkstošus cilvēku un ietver plašu kajīšu izvēli un izklaidi uz kuģa, piemēram, pirtis, deju klubus un dzīvās izrādes. Tie ir tuvāk kruīza kuģiem nekā prāmjiem.

1. variants: Tallink-Silja M / S Silja Symphony + Serenade

Operators Tallink Silja logotips
Ilgums 15:45 faktiskā (+ 1h laika josla)
Izlidošana dienā 1
Stokholmas osta Värtahamnen
Helsinku osta Dienvidu ostas Olimpijas terminālis
Pietura (-s) Mariehamn

Tallink-Silja kursē prāmi ar prāmi starp Stokholmu un Helsinkiem katru gadu, īslaicīgi apstājoties Ālandu salās. Viņiem ir divi līdzīgi kuģi M / S Silja Symphony un M / S Silja Serenade, kas ir vieni no lielākajiem, kas darbojas Baltijas jūrā. Pārbrauciens ilgst 15 stundas un 45 minūtes.

2. variants: Viking Line

Operators Viking Line logotips
Ilgums 15:40 faktiskā (+ 1h laika josla)
Izlidošana dienā 1
Stokholmas osta Stadsgården
Helsinku osta Katajanokka
Pietura (-s) Mariehamn

Viking Line pakalpojums būtībā ir tāds pats kā Tallink-Silja. Katru vakaru izbraucot pulksten 16:30, viņi īsi apstājas Mariehamn, pirms turpina ceļu uz Helsinkiem un ierodas nākamajā rītā pulksten 10:10. Kopējais ceļojuma laiks ir 15 stundas 40 minūtes, padarot to par ātrāko pašreizējo šķērsojumu starp Stokholmu un Helsinkiem. Šajā maršrutā kuģi ir vienlīdz lieli un labi aprīkoti jaukam vakaram.

Īstais ātrākais prāmis

Bet pagaidi! Ir ātrāks ceļš ar prāmi! Ja braucat ar prāmi no Stokholmas uz Turku, Somijā (uz rietumiem no Helsinkiem), prāmja daļa ir tikai 11 stundas ar pieturu Ālandu salās vai 8,5 stundas (pasažieriem tikai ar automašīnām) ar Finnlines. Pēc tam jūs varat braukt vai doties 2 stundu vilcienā vai autobusā uz Helsinkiem!
Autobusi un vilcieni no Turku atiet katru stundu (5 līdz 10 minūšu braucienā līdz Turku centram, tur ir apmēram 5 eiro ar taksometru). Kopumā ceļojums aizņems tikai 11 līdz 14 stundas, un bieži vien šīs prāmja biļetes ir lētākas nekā tiešās biļetes no Stokholmas uz Helsinkiem.

Prāmji no Stokholmas uz Turku

+

Vilcieni no Turku uz Helsinkiem
Autobusi no Turku uz Helsinkiem

Citi prāmji starp Zviedriju un Somiju

Daudzi prāmji atiet no dažādām ostām Stokholmā un tās apkārtnē uz Ālandu salām, un daži turpina ceļu uz Turku / Naantali. Ir arī prāmis no Ūmeo, gandrīz 600 km uz ziemeļiem no Stokholmas, uz Vaasu Somijā.

Kopsavilkums

Atšķirībā no dažiem citiem maršrutiem (piemēram, no Helsinkiem līdz Tallinai) prāmju operatoriem starp Stokholmu un Helsinkiem nav lielas atšķirības ceļojuma laikā. Ar Viking Line un Tallin Silja jūs pavadīsit apmēram 15 stundas uz kuģa, savukārt ar St. Peter Line jums būs papildu stunda. Šie braucieni vienmēr tiek veikti pa nakti, un mazās atšķirības starp operatoriem nav pārāk acīmredzamas.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more