Ātrākais prāmis no Helsinkiem uz Tallinu

Pēdējoreiz atjaunināts


Vispraktiskākais ceļš starp Helsinku Somiju un Tallinas Igauniju ir ar prāmi pāri Baltijas jūrai. Lidošana ir tehniski ātrāka (30 minūšu lidojums), taču tā ir dārgāka, un jūs neuzkrājat tik daudz laika, ja ņemat vērā laiku, lai ceļotu uz un no lidostas, kā arī dodaties caur drošību, gaidot somas utt. šajā braucienā tiek dota priekšroka, jo tie ir ievērojami ērtāki. Šajās dienās jums ir trīs iespējas šķērsot Baltijas jūru ar prāmi, kuru ātrums ir līdzīgs:

The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.
The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.

1. variants: Viking Line - M / S Viking XPRS

Ilgums 2:15 līdz 2:30
Izlidošana dienā 2-3
Helsinku osta Katajanokka
Tallinas osta Reiziterminal D

Ar prāmi Viking Line XPRS brauciens no Helsinkiem uz Tallinu notiek 2 stundās 15 minūtēs līdz divās stundās 30 minūtēs atkarībā no konkrētā grafika. Tas nav stingri ātrākais prāmis starp Helsinkiem un Tallinu, tomēr Katajanokka terminālis atrodas diezgan tuvu Helsinku pilsētas centram, padarot to ērtāku nekā Rietumu osta (Jätkäsaari). Katajanokka terminālis atrodas blakus tramvaja pieturai, un tā tik un tā ir 15-20 minūšu gājiena attālumā no dzelzceļa stacijas.

2. variants: Eckerö Line - M / S Finlandia

Ilgums 2:15
Izlidošana dienā 2-3
Helsinku osta West Harbor 2. terminālis
Tallinas osta Reiziterminal D

Eckerö Line M / S Finlandia braucienu starp Helsinkiem un Tallinu veic 2 stundās un 15 minūtēs, katru dienu dodoties vairākkārt. No Helsinkiem kuģis atiet no Jätkäsaari rietumu ostas, kuras sasniegšanai var būt vajadzīgs papildu laiks (salīdzinājumā ar Katajanokka vai Dienvidu ostu). Bieži vien jūs varat atrast pēdējā brīža prāmju biļetes uz Tallinu par pieņemamu cenu, izmantojot Eckerö Line, padarot to par vienu no mūsu mērķiem Helsinkos.

3. variants: Tallink-Silja Line - Star un Megastar

Ilgums 2:00
Izlidošana dienā 2-3
Helsinku osta West Harbor 2. terminālis
Tallinas osta Reiziterminal D

Star un Megastar prāmji no Tallink-Silja ir visātrākie prāmji, kas pašreiz darbojas starp Helsinkiem un Tallinu. Ceļojumu vairākas reizes dienā starp Helsinkiem un Tallinu viņi veic tikai divās stundās.

4. variants: Helsinki Vuosaari - Tallinn Muuga (tikai transportlīdzekļiem)

Ilgums 2:45 līdz 4:00
Izlidošana dienā 5.-8
Helsinku osta Vuosaari
Tallinas osta Muuga

Tallink-Silja un Finbo Cargo kursē arī mazpazīstamu prāmi starp Helsinkiem (Vuosaari) un Tallinu (Muuga). Prāmis ir paredzēts tikai tiem, kas ceļo tikai ar transportlīdzekļiem. Tā kā prāmis atiet no ostām, kas atrodas krietni ārpus katras vietas pilsētas centra, tiem, kas ceļo ar transportlīdzekli, it īpaši kravas automašīnām, tas var būt ātrāks.


Kopumā visas trīs šeit izklāstītās iespējas ir ātrākie prāmji starp Helsinkiem un Tallinu. Zvaigžņu un Megastar uzvaras par 15 minūtēm, taču tas ir mazs pārsvars pār pārējiem. Starp Helsinkiem un Tallinu ir vairāk nesteidzīgu prāmju, kas var ilgt 3-4 stundas, taču priekšrocību salīdzinājumā ar pārējiem nav daudz (ja vien jūs neveicat kruīzi pa nakti vai vēlaties lielāku, plašāku prāmi). Ierodoties Helsinkos no Sanktpēterburgas un Stokholmas, daži operatori (piemēram, Viking Line, Tallink-Silja un St. Peter Line) izmanto šos lielākos kuģus, lai ātri atgrieztos Tallinā un atpakaļ, pirms atgriežas Sanktpēterburgā vai Stokholmā.

Pirms 2018. gada no Helsinkiem uz Tallinu bija iespējams doties 1 stundas un 40 minūšu laikā, izmantojot Igaunijas prāmi Linda Line, kas daudziem bija vēlamā metode, jo jūs varat ierasties tieši pirms laivas atiešanas, un tas bija tikai Dienvidu ostā . Tomēr tas vairs nav iespējams, jo Linda Lina 2018. gadā ir kļuvusi par vēderu.

checkPro Tip 1

Ja esat tūrists, mēs iesakām piektdienas vakaros neveikt kādu no šiem prāmjiem, jo jūs sastapsieties ar daudziem iereibušiem somiem, igauņiem un krieviem, kuri pēc darba nedēļas atgriežas mājās. Tas varētu būt jautri, ja nodarbojaties ar karaoke.

checkPro Tip 2

Īsiem prāmju braucieniem, piemēram, no Helsinkiem līdz Tallinai, jūsu biļete īsti nesaņem vietu uz kuģa. Pieejamo vietu skaits ir ierobežots, un, ja jūs kavējat, jūs varat divas stundas sēdēt gaitenī vai kāpņu telpā. Iekāpjot, nekavējoties atrodiet vietu, kur sēdēt, un novietojiet tur savas mantas.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more